היהלום שבכתר

שאלות ותשובות

גם לכם יש שאלה?

שלחו לנו ונשתדל לענות
 • ש':
  האם יש שעות מומלצות לניקיון החלונות והזכוכיות בבית?
  ת':
  כן, השעות המומלצות לניקיון החלונות הן בשעות הבוקר המוקדמות. השעות בהם עדיין לא חם והשמש לא יוקדת על הזכוכית, מהסיבה שכאשר מנקים חלון בשעות החום, הסבון / חומר הניקוי מתייבש במהירות על הזכוכית ומשאיר סימני מריחה על גבי החלון.
 • ש':
  מהי שיטת האוסמוזה ההפוכה?
  ת':
  שיטת האוסמוזה ההפוכה היא תהליך פירוק של רכיבי המים ע"י ממברנה (כלי קיבולת בעל אלפי דיסקיות גומי לאורכו), המים עוברים דרך הממברנה באמצעות משאבת לחץ וביציאה ממנה מתפצלים ל-2. מים מלוכלכים שיוצאים לעודפים, ומים טהורים, "מים קלים" שמשמשים אותנו לניקיון החלונות בגבהים או הפאנלים הסולארים.מומלץ להרכיב סנני פחם ומיקרונים לפני הממברנה ובכך להוריד את רמת המיקרונים במים לפני הכניסה לממברנה.מי ברז מכילים בסביבות 007 מיקרונים ואילו מים לאחר טיהור מגיעים לרמה של 10.0 מיקרונים.
 • ש':
  מדוע משתמשים בשיטת האוסמוזה ההפוכה לניקיון חלונות בגבהים וקירות מסך?
  ת':
  כיוון שניקיון חלונות בעזרת מים טהורים אינו דורש ניגוב של הזכוכית בסיום ההברשה.
  למשל ניקיון עם פרווה ומגב יכול להתבצע עד גובה מסויים בו השליטה על הניגוב הופכת להיות בעיתית מאוד. לכן בגבהים האלו משתמשים במערכת הכוללת טלסקופים ארוכים עם מברשת התזה בקצה שממנה יוצאים המים הטהורים, מתבצע ניקיון הזכוכית ולאחר מספר דקות המים נעלמים מהמשטח ואינם משאירים סימן כיוון שהם נטולי מלחים, מינרלים ושאר המרכיבים שגורמים להיווצרות סימנים על המשטח.
 • ש':
  מהן היתרונות בניקיון בעזרת אוסמוזה הפוכה?
  ת':
  1). ניתן לנקות בקלות גם את הפרופילים של החלון יחד עם ניקיון הזכוכית בו זמנית.
  2). הניקיון מתבצע במהירות גבוהה יותר.
  3). החלון נשאר נקי לאורך זמן רב יותר וללא שכבה מיקרונית של סבון / חומר ניקוי שמושכת אליה את חלקיקי האבק וגורמת לחלון להתלכלך במהירות רבה יותר.
  4). יש אפשרות גישה למקומות צרים וקשים שאי אפשר להגיע אליהם באמצעות מגב או יד אדם.
 • ש':
  מהי התדירות המומלצת לניקיון מערכת פאנלים סולארית?
  ת':
  תדירות הניקיון המומלצת לניקיון מערכת סולארית הינה אחת לחודשיים.
  הוכח שמערכת סולארית עם שטח פנים נקי ללא לכלוך, מעלה את רמת ההספק של המערכת בכ-20% יותר.
 • ש':
  האם אפשר לבצע ניקיון פאנלים סולארים ע''י מי ברז רגילים?
  ת':
  לא! ניקיון מערכת סולארית חייב להתבצע אך ורק באמצעות מים קלים. מים שעברו תהליך של אוסמוזה הפוכה או פירוק, וכעת הם מים נטולי פחם, מלחים ומינרלים, ואינם ישאירו סימני אבנית או קורוזיה על המערכת. במידה ויתבצע ניקיון עם מים רגילים יש חשש לתקינות המערכת והיא עלולה להינזק.
  כמובן תמיד מומלץ לבצע עבודות אלו על ידי אנשי מקצוע מיומנים שכן כמו שנרצה מדביר חולדות מקצועי נרצה גם איש ניקיון מקצועי למערכות הסולאריות בבית.
STGמוציאים
תוצאות
מהאינטרנט
קידום אתרים
© 2022 כל הזכויות שמורות היהלום שבכתר - ניקיון משרדים